Pomidor Yellow Pearshaped – ozdobna odmiana o małych owocach gruszkowatego kształtu

Pomidor Yellow Pearshaped Pomidor Yellow Pearshaped

Yellow Pearshaped to odmiana wprost stworzona dla wszystkich miłośników nietypowych warzyw. Tworzy małe, żółciutkie pomidorki, które kształtem przypominają gruszki. Nie dość, że wspaniale smakują, to jeszcze bardzo dekoracyjnie wyglądają.

Opis

Najbardziej wyróżniającą cechą pomidora Yellow Pearshaped są jego owoce. Pojawiają się bardzo wcześnie na niewielkich roślinach o karłowatym pokroju i małej sile wzrostu. Owoce mają od 15 do 20 gram wagi, są więc niewielkie.

Ich oryginalność polega przede wszystkim na niecodziennym kształcie – przypominają bardziej małe gruszeczki niż typowe, kuliste pomidory. Mają ładny, żywy żółty lub żółtopomarańczowy kolor skórki i podobnie wybarwiony miąższ. Skórka jest gładka, bez żebrowań i widocznej piętki. Owoce nie wykazują tendencji do pękania.

Zastosowanie

Ze względu na swój ładny i nietypowy wygląd, pomidorki Yellow Pearshaped szczególnie często wykorzystywane są do bezpośredniego spożycia. Stanowią element kolorowych kompozycji wykorzystującej inne kolory i typy pomidorów.

Mogą być podawane jako smaczna i atrakcyjna przystawka, często także stanowią po prostu smaczną i atrakcyjną ozdobę talerzy i półmisków. Nie nadają się do przetworów, jednak z powodzeniem można je przechować przez dłuższy czas i nawet po okresie zbiorów cieszyć się słodkim smakiem tych oryginalnych pomidorków.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki