Pomidor Venus – odmiana o smacznych owocach koloru pomarańczowego

Te maleńkie pomidorki są dobrą alternatywą dla tradycyjnych, czerwonych pomidorów. Są niezwykle smaczne i mają bardzo oryginalny pomarańczowy kolor, przez co mogą być elementem kolorowych, pysznych kombinacji na talerzu.

Opis

Odmiana pomidorów Venus osiąga wielkości typowe dla pomidorów typu cherry. Jej rośliny osiągają około 30 centymetrów wysokości, mają zwarty pokrój.

Tworzą niewielkie, bardzo gęste grona złożone z kilkunastu owoców, o kulistym kształcie i wadze od 15 do 20 gram. Jedyne, co wyróżnia pomidory Venus spośród innych odmian karłowatych, to niezwykły kolor pomidorków – najczęściej są jaskrawo pomarańczowe lub mocno żółte.

Zastosowanie

Pomidory odmiany Venus nie wyróżniają się niestety niezwykłym smakiem – są lekko kwaskowate. Swoją popularność zawdzięczają głównie pomarańczowej barwie skórki. Te maleńkie owoce wspaniale wyglądają w sałatce lub jako dekoracja dań różnego typu. Bardzo dobrze prezentują się również na krzaczku.

Nie mają dużych wymagań glebowych ani temperaturowych – w zasadzie można uprawiać je wszędzie i powinny „udać się” nawet początkującym ogrodnikom. Szczególnie polecane są do uprawy doniczkowej.

Mogą rozwijać się na tarasie lub balkonie, nawet pod zadaszeniem, ale z powodzeniem możemy uprawiać je po prostu w doniczce na parapecie, gdzie nie tylko będą obfitować w plon, ale także bardzo atrakcyjnie wyglądać. Zazwyczaj są odporne na choroby, w deszczowe lata mogą jednak zostać zaatakowane przez grzyby.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki