Pomidor Słonka – wymagająca odmiana o niezwykle wartościowych owocach

Pomidory Słonka są bardzo wartościowe i plenne. Żeby jednak dały wysoki i dobrej jakości plon potrzebują dużo uwagi i doświadczenia. Są bardzo wrażliwe na niedobory składników pokarmowych w glebie.

Opis

Słonka to jedna z wartościowszych odmian pomidora. Poleca się ją szczególnie do uprawy w szklarniach, gdyż ma dość wysokie wymagania cieplnej. Z tego względu można wykorzystać ją do uprawy z przeznaczeniem na zbiór późniejszy.

Owoce pojawiają się na roślinach o średniej sile wzrostu, mało rozgałęzionej, ale z gęsto rozmieszczonymi gronami po kilka, kilkanaście sztuk w jednym. Czerwony, dobrze wybarwiony miąższ otoczony jest czerwoną, gładką skórką.

Na powierzchni można dostrzec wyraźne żebrowania. W przekroju widać 3-4 nieregularne komory nasienne. Owoce mają około 125 gram i kulisty, regularny kształt.

Zastosowanie

Ze względu na spore wymagania pomidory odmiany Słonka w bardzo małym stopniu sprawdzają się w uprawie amatorskiej. Dużo lepsze rezultaty osiągają w uprawie towarowej lub pod okiem bardzo doświadczonego ogrodnika.

Przede wszystkim nadają się wyłącznie do rozsadzania w szklarniach lub ogrzewanych tunelach foliowych. W polu przy palikach dają niższy plon. Dodatkowo wymagają bardzo skrupulatnego nawożenia, które powinno dynamicznie zmieniać się i dostosowywać do warunków uprawy.

Potrzebują także bardzo systematycznego uzupełniania składników pokarmowych w podłożu, szczególnie od momentu wykształcenia 3 grona, kiedy zapotrzebowanie jest najwyższe.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki