Pomidor Samuraj – jedna z najnowszych odmian o dużych, smacznych owocach

Pomidor Samuraj to jedna z najnowszych odmian pomidorów. Daje duże, bardzo smaczne owoce, które świetnie nadają się na przetwory.

Opis

Pierwsze plony pomidorów Samuraj nie pojawiają się najwcześniej, ale są bardzo dobrej jakości. Jest to odmiana, która charakteryzuje się skoncentrowanym dojrzewaniem owoców i dużą plennością – z jednego hektara można uzyskać nawet od 50 do 60 ton plonu handlowego.

Owoce są duże, mogą ważyć nawet 130 gram, mają regularny kulisty lub lekko spłaszczony kształt i gładką, czerwoną, lśniącą skórkę. Miąższ jest mięsisty, nie ma tendencji do tworzenia pustych przestrzeni, pomidorki są bardzo twarde, raczej nie pękają ani nie przejawiają skłonności do tworzenia egzemplarzy zdeformowanych.

Rośliny pomidorów Samuraj są dosyć charakterystyczne – są sztywnołodygowe, wniesione mają bardzo ciemnozielone, podwójnie pierzaste blaszki liściowe.

Zastosowanie

Odmiana pomidorów Samuraj przeznaczona jest do uprawy w polu, nie wymaga osłon ani palikowania. Tworzy samokończące rośliny, które nie potrzebują przycinania. Jest to odmiana polecana do uprawy przemysłowej i handlowej, głównie ze względu na plenność i dobrą jakość owoców.

Z powodzeniem jednak można zaprosić pomidory Samuraj do swojego przydomowego ogródka warzywnego. Wyróżniają się niezwykłym smakiem, nadają się zarówno do spożywania bezpośrednio jak i do przetworów.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki