Pomidor Black Cherry – oryginalna odmiana o owocach barwy dojrzałej wiśni

Pomidor Black Cherry Pomidor Black Cherry

Pomidory Black Cherry wyróżniają się niezwykłym kolorem owoców – z daleka mogą wyglądać jak duże, bardzo dojrzałe, purpurowe wiśnie. Są bardzo ciekawą odmianą, którą będzie bardzo atrakcyjną ozdobą ogródka warzywnego.

Opis

Pomidory Black Cherry tworzy wysokie, rozrośnięte rośliny. Należy do odmian średniowczesnych o ciągłym typie wzrostu. Jest bardzo plenna, daje równy plon.

Owoce mają kulisty kształt, są bardzo drobne – ich przeciętna waga wynosi od 25 do 30 gram. Ich cechą charakterystyczną jest przede wszystkim nietypowy kolor skórki – najczęściej purpurowy lub purpurowobrązowy.             

Zastosowanie

Krzaczki pomidorów Black Cherry są niezwykle efektowne. Dość gęste i wysokie, w czasie dojrzewania pokrywają się gronami ciemnoczerwonych, maleńkich owoców. Odpowiednio prowadzone stanowią niezwykłą ozdobę ogródka.

Mogą być uprawiane zarówno w gruncie jak i pod osłonami. Nie mają dużych wymagań, należy jednak pamiętać o palikowaniu, gdyż są bardzo wysokie i mają wiotkie łodygi. Warto także regularnie usuwać ich pędy boczne, żeby zapobiec nadmiernemu rozrastaniu się.

Pomidory tej odmiany cieszą się dużą popularnością, głównie z powodu swoich oryginalnych owoców, które wspaniale komponują się w sałatkach i bardzo estetycznie wyglądają jak ozdoby dań wegetariańskich i mięsnych.

Wyróżniają się tylko wyjątkowym smakiem, odpowiednio nasłonecznione są niezwykle słodkie. Najczęściej są przeznaczane do bezpośredniego spożycia, ponieważ najlepiej smakują po prostu na surowo, raczej nie poleca się ich do przetworzenia.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki