Pomidor Belladona – odmiana przeznaczona do uprawy na krótkie cykle

Belladona to odmiana pomidora przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych na krótkie cykle. Dobrze prowadzona i odpowiednio nawożona rodzi wysoki plon również w szklarniach i w uprawie polowej, jest bowiem bardzo odporna na niesprzyjające warunki pogodowe.

Opis

Owoc pomidora odmiany Belladona wyróżnia się rozmiarem – może osiągnąć nawet od 250 do 300 gram. Ma kulisty kształt, jest mięsisty, nie wykazuje skłonności do pękania. Przeciętnie znajduje się 5-6 owoców w gronie.

Dojrzała skórka przybiera jasnoczerwony kolor, nie ma na niej zielonej piętki. Dosyć charakterystyczne są jej rośliny – mają zwarty pokrój i nietypowo duże liście, które mają tendencję do opadania i pokładania się.

Zastosowanie

Pomidory Belladona przeznaczone są do uprawy zarówno w szklarni jak i tunelu foliowym. Z powodzeniem można je również uprawiać tradycyjnie, na polu, ponieważ wykazują się dużą odpornością na zmiany temperatur powietrza i podłoża. Dobrze rozwija się nawet w mniej korzystnych warunkach atmosferycznych i świetlnych. 

Zaleca się prowadzenie na 5 gron, wtedy roślina daje największe i najsmaczniejsze owoce, które nadają się do przechowywania pozbiorczego. Decydując się na uprawę pomidorów Belladona należy pamiętać, że wymaga ona regularnego nawadniania i specyficznego nawożenia. Zaleca się zwiększyć dawkowanie magnezu i żelaza, a w początkowej fazie wzrostu znacznie ograniczyć azot.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki