Pomidor Bekas – jedna z najbardziej uniwersalnych spośród wszystkich odmian

Odmiana Bekas należy do najbardziej uniwersalnych spośród odmian pomidorów. Świetnie nadaje się do uprawy w szklarniach i tunelach, ale w odpowiednich warunkach daje wysoki plon również w przypadku uprawy polowej. 

Opis

Pierwsze plony pomidorów Bekas pojawiają się bardzo wcześnie. Roślina szybko wyrasta, tworząc niewysokie, mocno ulistnione krzaczki, na których pierwsze grona są osadzone bardzo nisko. Jest bardzo plenna, daje duży, dobrej jakości plon.

Owoce najczęściej są 3-, 4-komorowe, o kulistym, lekko spłaszczonym kształcie. Dojrzałe pomidory osiągają wagę od 70 do 125g i są otoczone niezbyt grubą, gładką skórką bez piętki o żywym, czerwonym kolorze. Nieco jaśniejszy miąższ jest równie dobrze wybarwiony i ma intensywny kolor.

Zastosowanie

Chociaż uznaje się, że odmiana pomidorów Bekas jest bardzo uniwersalna i można ją hodować zarówno w uprawie polowej jak i w szklarniach, najczęściej przeznacza na średnio wczesną uprawę pod osłonami. Pomidory tej odmiany potrzebują bowiem utrzymania najlepszej, jednakowej temperatury po wysadzeniu.

Optymalne warunki do rozwoju to rozsadzenie roślin co 2,5-3 metry i prowadzenie ich na 8-9 gron. Ze względu na bardzo duży i szybko rozrost należy pamiętać o regularnym usuwaniu dolnych liści już od podstawy rośliny.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki