Pomidor typu Bawole Serce – najpopularniejszy typ pomidorów o ogromnych owocach

Pomidor typu Bawole Serce Pomidor typu Bawole Serce

Pomidory Bawole Serce zdecydowanie należą do najpopularniejszych. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to jedna odmiana. Bawole Serce to typ pomidorów, który obejmuje bardzo wiele różnych rodzajów. Wszystkie odmiany łączy jednak duży rozmiar owoców i ich niezwykły smak.

Pokrój

Owoce pomidorów typu Bawole Serce są ponadprzeciętnie duże – mogą mieć od 200 aż do 600 gram wagi. Ich miąższ jest bardzo mięsisty, soczysty i słodki. Są to odmiany średnio wczesne, owoce pojawiają się na wysokich roślinach o wzniesionych łodygach, które ze względu na ciężar gron wymagają palikowania.

Owoce najczęściej mają niestandardowe kształty – są lekko nerkowate lub sercowate – stąd pochodzi nazwa całego typu. Odmiany pomidorów tego typu różnią się od siebie między innymi kolorem skórki, wielkością i smakiem.

Odmiany

Chociaż większość dostępnych na rynku nasiona nazwane są po prostu pomidorem Bawole Serce, warto zapoznać się z odmianami pomidorów w tym typie. Chociaż nie ma między nimi zbyt dużych różnic, zawsze można wybrać spośród nich właśnie tą, która nam najbardziej odpowiada.

Corazon – to jedna z najnowszych odmian pomidora w typie Bawole Serce. Wyróżnia się bardzo oryginalnym, sakiewkowatym kształtem owoców i luźnym pokrojem wysokich roślin. Owoce mają zawsze powyżej 200 gram wagi, są bardzo smaczne. Odmiana polecana do uprawy tunelowej.

Oxheart Malinowy – to odmiana rodzima. Owoce w typie Bawole Serce mogą być nerkowate lub mieć sercowaty kształt. Jest bardzo smaczna, bo łączy w sobie typowy smak pomidorów Bawole Serce i słodycz pomidorów malinowych. Wyróżnia się różowoczerwoną, czyli malinową barwą skórki. Odmiana nie nadaje się do przetwórstwa. Szczególnie polecana do amatorskiej uprawy w gruncie.

Herodes – ta pochodząca z Ameryki Południowej odmiana pomidora wykazuje tendencję do niekończącego się wzrostu, więc z biegiem czasu jej rośliny mogą osiągnąć naprawdę olbrzymie rozmiary. Na ich łodygach pojawiają się duże owoce o czerwonej lub lekko malinowej skórce. Mają typowy dla Bawolich Serc sercowaty kształt. Ze względu na klimat pochodzenia, potrzebują dużo słońca i ciepła.

czytaj dalej...

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki