Pomidor Baron – wymagająca odmiana o dużych, smacznych owocach

Pomidor Baron Pomidor Baron

Pomidory Baron mają dość duże wymagania, więc uzyskanie dużego, dobrej jakości plonu wymaga włożenia wiele pracy i wysiłku. Dobrze prowadzone odwdzięczą się jednak dużymi i bardzo smacznymi owocami.

Opis

Odmiana Baron nie należy do najwcześniejszych i wyróżnia się dużą siłą wzrostu. Charakterystyczne dla niej są duże rośliny o dość silnym ulistnieniu, które jednak mają przejrzysty pokrój.

Odmiana jest niezwykle plenna, o bardzo wysokim stopniu plonu handlowego, który może stanowić 87%, a w optymalnych warunkach może stanowić nawet 95% plonu ogólnego.

Owoce są duże, o masie 160-180 gram, mają lekko spłaszczony kształt, nawet w niesprzyjających warunkach nie wykazują tendencji do deformacji. Wyróżniają się dużą twardością miąższu, nie pękają. Skórka ma żywy, czerwony kolor, bez piętki, z płytko osadzoną szypułką. 

Zastosowanie

Zdecydowanie nie poleca się uprawy pomidorów Baron ogrodnikom amatorom. Ich uprawa nie należy do najłatwiejszych, mają bowiem duże wymagania. Potrzebują wzmożonego nawożenia magnezem przez cały czas trwania uprawy i częstego dokarmiania małymi dawkami nawozów. Wykazują małą tolerancję wobec gwałtownych zmian warunków, zarówno temperaturowych jak i zawartości składników mineralnych w podłożu.

Można je uprawiać zarówno w szklarni, jak i w nieogrzewanych tunelach foliowych. Podobny plon osiąga się prowadząc uprawę na podłożu tradycyjnym i w wełnie mineralnej.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki