Pomidor Balkoni Red – popularna odmiana pomidorów przeznaczonych do uprawy na balkonie

Pomidory Balkoni Red to najpopularniejsza odmiana pomidorów przeznaczonych do uprawy na balkonie. Nie ma dużych wymagań i nie potrzebuje dużo słońca, więc nadaje się nawet na miejskie, bardzo zaciemnione tarasy i balkony. Daje duży plon małych, bardzo smacznych owoców.

Opis

Ta karłowata odmiana tworzy niewielkie rośliny, które osiągają przeciętnie od 40 do 70 centymetrów długości i mają tendencję do rozrastania się. Owoce są dość duże jak na pomidorki typu cherry.

Ich skórka jest gładka, delikatna, z niewielką piętką, ma żywą, czerwoną barwę. Rosną w efektownych, luźnych gronach złożonych z kilkunastu do kilkudziesięciu owoców.

Zastosowanie

Jak sama nazwa na to wskazuje, odmiana Balkoni Red przeznaczona jest do uprawy pomidorów na balkonie lub tarasie. Ma niewielkie krzaczki gęsto obsypane czerwonymi owocami, więc w okresie dojrzewania wygląda bardzo estetycznie i może być prawdziwą ozdobą. Jej owoce świetnie nadają się do sałatek, ale mogą z powodzeniem być również zamarynowane w całości.

Nie ma dużych wymagań i jest dobrym wyborem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą pomidorów, źle jednak znosi niskie temperatury. Rośliny rozsadzone do doniczek z rozsady mogą zostać wystawione na zewnątrz dopiero w drugiej połowie maja, gdy temperatura jest wysoka i nie spada gwałtownie w nocy.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki