Pomidor Aztek – niezwykle dekoracyjna odmiana pomidorów koktajlowych

Pomidor Aztek to niezwykle dekoracyjna odmiana pomidorów koktajlowych. Można ją uprawiać w doniczkach, na balkonie, tarasie, a nawet parapecie, gdzie prezentują się bardzo ładnie i są bardziej rośliną dekoracyjną niż uprawną.

Opis

To jedna z najpopularniejszych odmian pomidorów. Pomidory Aztek charakteryzują się karłowatymi roślinami o bardzo niskim wzroście i krzaczastym typie pokroju. Są samokończące, nie wymagają więc przycinania.

Na jasnozielonych łodygach pojawiają się dość długie, gęste grona złożone z kilkunastu małych, żółtych pomidorków. Owoce mają regularny, kulisty kształt i są niewielkie – osiągają od 15 do 20 gram wagi.

Odmiana pomidorów Aztek jest przeznaczona do uprawy balkonowej, ale z powodzeniem można ją uprawiać również w gruncie. Plonuje dość długo – pierwsze dojrzałe owoce pojawiają się w lipcu, ostatni zbiór najczęściej ma miejsce pod koniec września.

Zastosowanie

Pomidory Aztek znajdą zastosowanie przede wszystkim w kuchni, gdzie używane są najczęściej do spożywania bezpośredniego. Mają wyjątkowy smak i bardzo ładnie się prezentują w kolorowych kompozycjach z innymi odmianami pomidorów koktajlowych.

Mogą również być wspaniałym elementem dekoracyjnym dań różnego typu. W czasie owocowania pięknie się prezentują w doniczkach i są bardzo atrakcyjną ozdobą balkonu czy tarasu.

Poleca się je przede wszystkim do uprawy amatorskiej. Nie mają dużych wymagań glebowych. Są mało odporne na zimno, dlatego początkowo trzeba w warunkach domowych stworzyć rozsadę, którą później wsadza się do osobnych doniczek lub do większych pojemników zachowując odstęp około 50 centymetrów.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki