Pomidor Apis – nowa odmiana karłowa wielkołodygowa zalecana na przetwory

Pomidor odmiany Apis to stosunkowo nowa odmiana karłowa wielkołodygowa. Daje dość duże, twarde owoce, świetnie sprawdzające się jako surowiec na przetwory.

Opis

Rośliny pomidorów Apis mają tendencję do dużego, silnego rozrastania się i wypuszczają dużo pędów bocznych. Tworzą rozłożyste, dość wysokie krzaczki, na których bardzo wcześnie pojawiają się zebrane w grona owoce.

Pojedyncze pomidorki nie są największe, osiągają średnią wielkość od 4,5 do 6 centymetrów średnicy, są bardzo twarde i nie wykazują skłonności do pękania. Odsetek zniekształconych egzemplarzy jest maleńki – prawie wszystkie owoce są bardzo kształtne, bez zielonej piętki, gładkie, sporadycznie słabo żebrowane. I skórka i miąższ mają jednolity, czerwony kolor.

Charakterystyczne dla pomidorów odmiany Apis są trzy, regularnie ułożone komory nasienne. Charakteryzują się plonem o dobrej dynamice.

Zastosowanie

Ze względu na dużą odporność na niskie temperatury, nie trzeba robić rozsad pomidorów Apis, można siać je bezpośrednio do gruntu. Z powodzeniem można je uprawiać na otwartym polu, nie wymagają osłon.

Nadają się zarówno do uprawy przemysłowej, na większą skalę, jak i do uprawy w ogródku przydomowym lub działce. Poleca się je raczej do przetwórstwa, ze względu na ich twardość i dużą zawartość suchej masy, ale świetnie smakują spożywane bezpośrednio.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki