Bób Bartek - jedna z najbardziej wartościowych odmian

To jedna z najbardziej wartościowych odmian bobu. Bób Bartek jest stosunkowo niedawno stworzoną odmianą firmy Polan. Charakteryzuje się wysoką plennością i bardzo smacznymi nasionami.

Opis

Bób Bartek jest stosunkowo młodą odmianą, a już cieszy się dużą popularnością. Jest to odmiana uniwersalna, przeznaczona zarówno do przetwórstwa jak i do bezpośredniego spożycia. W sprzyjających warunkach jest niezwykle plenny.

Strąki pojawiają się na wysokich roślinach z 2, 3 pędami o bardzo delikatnym antocjanowym zabarwieniu. Strąki są szerokie, wygięte i dosyć długie, ustawiają się na roślinie półzwisająco. W pojedynczym znajduje się od 4 do 5 białozielonych nasion, dość dużych – 1000 dojrzałych nasion może ważyć od 1800 do 2000 gramów.

Zastosowanie

Głównym atutem odmiany Bartek jest niezwykła łatwość wyłuskiwania nasion ze strąków. Są bardzo smaczne, nadają się zarówno do przetworzenia i bezpośredniego spożycia. W Polsce bób nie cieszy się dużą popularnością i rzadko jest uprawiany amatorsko, chociaż jest to możliwe.

Bób Bartek nie ma dużych wymagań glebowych, jest bardzo odporny na niskie temperatury. Kiełkuje już w kilku stopniach i jest w stanie przetrzymać ochłodzenie do -4 stopni Celsjusza. Przy prowadzeniu uprawy należy pamiętać jedynie o dużym zapotrzebowaniu na wodę. Bartek wyróżnia się dużą zawartością białka, witamin z grupy B i fosforu.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki