Bób Karmazyn - odmiana o oryginalnych różowych nasionach

Karmazyn to odmiana bobu, która wyróżnia się niezwykłym, różowym kolorem nasion. Jest bardzo smaczny i poleca się go szczególnie do spożycia bezpośredniego. Nadaje się do uprawy amatorskiej.

Opis

Strąki bobu Karmazyn pojawiają się średnio wcześnie na roślinach o standardowym typie wzrostu. W każdym dużym strąku o żywo zielonej barwie znajduje się od 3 do 5 nasion, które mają oryginalną, karminową lub karminoworóżową barwę skórki z białym znaczkiem.

Nasiona są duże, ale nieco mniejsze niż typowe współczesne odmiany bobu – w jednym gramie znajdują się 1 lub 2 nasiona. Okres od wysiania do pierwszych zbiorów, w zależności od warunków, może wynosić od 80 do 90 dni. Jest to odmiana bardzo plenna, która rodzi dobrej jakości, bardzo wyrównany plon.

Zastosowanie

Odmiana bobu Karmazyn została stworzona z myślą zarówno o uprawie amatorskiej, jak i handlowej. Jest to odmiana, która nie wymaga dużych nakładów pracy ani specjalnego nawożenia. Nie ma też dużych wymagań glebowych i cieplnych.

Nasiona nadają się i do spożycia bezpośredniego, i do przetworzenia, jednak w mniejszym stopniu. Ze względu na równomierne dojrzewanie strąków, nadaje się do przeprowadzania zbioru mechanicznego. Cechą najbardziej wyróżniającą bób Karmazyn spośród innych odmian jest zdecydowanie kolor skórki. Pozwala to na tworzenie kolorowych i przepysznych kompozycji i sałatek.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki