Bób Hongdown - amatorska odmiana o dużych nasionach

Bób Hongdown to jedna z odmian amatorskich, która równie dobrze sprawdzają się w uprawie towarowej. Jego duże nasiona są bardzo smaczne a uprawa nie jest zbyt wymagająca, więc cieszy się dużym powodzeniem wśród ogrodników amatorów.

Opis

Ta plenna odmiana bobu jest dosyć późna. Jej nasiona mają seledynową barwę z czarnym znaczkiem. Są stosunkowo duże – 1000 suchych nasion waży od 1,4 do 2 kilogramów, pojawiają się po pięć w jednym strąku o długości od 12 do 17 centymetrów.

Jedna, dość wysoka i mocno ulistniona roślina tworzy od 8 do 14 strąków. Jest to odmiana o dobrej strukturze plonu, który jest bardzo wyrównany. Z jednego hektara można zebrać nawet około 9 ton świeżych nasion.

Zastosowanie

Nasiona bobu Hongdown nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetworzenia. Są bardzo smaczne, często wykorzystywane do sałatek i produkcji przetworów. Jest to odmiana, którą można zastosować i w uprawie amatorskiej, i w uprawie towarowej.

Ma dość skoncentrowane dojrzewanie, co skraca nieco okres zbiorów. Nie ma dużych wymagań glebowych i nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, może więc znaleźć się w ogródkach warzywnych mniej doświadczonych ogrodników.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki