Kapusta Brunświcka – mało wymagająca odmiana o niezwykłym smaku

Uprawiana na zbiór późny kapusta Brunświcka wyróżnia się niezwykłym smakiem. Jej liście nadają się do spożycia bezpośredniego, ale najbardziej polecana jest do kwaszenia. To mało wymagająca odmiana, która jest przeznaczona do uprawy amatorskiej.

Opis

To jedna z późniejszych odmian kapusty głowiastej białej, od wysiania do pierwszych zbiorów może minąć nawet 5 miesięcy. Kapusta Brunświcka wyróżnia się bardzo dużymi główkami o płaskim kształcie. Ich waga może się wahać od 3 do 5 kilogramów.

Ma jasną barwę i dość zwięźle ułożone liście. Duże, rozłożyste liście mają jasnozielony kolor i bardzo wyraźny nalot woskowy. Wyrastają z długiego głąba wewnętrznego, który może wyrosnąć nawet do połowy wysokości główki. Głąb zewnętrzny jest dość wysoki – ma od 12 do 15 centymetrów.

Zastosowanie

Kapusta Brunświcka to odmiana kapusty przeznaczonej do uprawy amatorskiej. Ze względu na długi okres wegetacyjny może być uprawiana na zbiór późny, późnojesienny. Nadaje się do bezpośredniego spożycia zaraz po zbiorach, ale jest to odmiana najbardziej polecana do kwaszenia.

Jest wartościowym surowcem także do przetworów. Nie jest najlepszą kapustą do przechowywania, ale odpowiednio zabezpieczona może przetrzymać bez szwanku przez jakiś czas. Jest mało wymagająca, najlepiej udaje się na glebach lżejszych i przepuszczalnych, ale rośnie w zasadzie wszędzie.

POZNAJ CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z KAPUSTĄ! [QUIZ]

[1/10] Ile ważyła największa kapusta na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki