Ceny i notowania kurcząt typu brojler – 27 września – 3 października 2021 r.

Jaką wysokość osiągnęły w tym miesiącu ceny skupu i sprzedaży kurcząt rzeźnych? Zachęcamy do zapoznania się z ich notowaniami z przełomu września i października 2021 r.

Ceny skupu kurcząt rzeźnych

Kurczęta typu brojler skupuje się obecnie po 3.941 zł/t, a więc ich cena nie zmieniła się w porównaniu do poprzedniego tygodnia. Miesięczne ceny skupu kurcząt rzeźnych prezentują się w poszczególnych makroregionach Polski następująco: w północnym – 4,20 zł/kg, w centralnym – 4,14 zł/kg, w południowo-wschodnim – 4,19 zł/kg, a w zachodnim – 4,23 zł/kg. Średnia cena skupu kurcząt brojlerów w przeliczeniu na kilogram wynosi 4,17 zł.

Ceny sprzedaży elementów kurcząt rzeźnych

Filety z piersi kurczaka kosztują obecnie 14.260 zł/t, a zatem o 2% mniej niż w poprzednim tygodniu. Cena skrzydeł ustaliła się na poziomie 5.763 zł/t, mamy więc do czynienia z jej 6-procentowym spadkiem. Nogi z kurcząt sprzedaje się po 6.659 zł/t, co oznacza, że od poprzedniego notowania ich cena spadła o 4%. Za wątroby z kurczaka płacimy natomiast 3.039 zł/t, czyli bez zmian w porównaniu do poprzedniego tygodnia.

Źródło: biuletyn informacyjny Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki