Ostrożeń polny

Ostrożeń polny Ostrożeń polny

Poniżej prezentujemy opis i ciekawostki na temat rośliny: Ostrożeń polny . Z opisu dowiesz się wszystkiego na temat występowania, uprawy, właściwości i pielęgnacji prezentowanej rośliny.

Nazwa łacińska:

Cirsium arvense

Rodzina:

astrowate - Asteraceae (Compositae)

Kolor kwiatu:

fioletowy

Liście:

kolczaste

Forma kwiatu:

kwiaty złożone

Charakterystyka:

ostrożeń polny wytwarza wyprostowaną i gałęzisto rozgałęzioną łodygę. Prawie na całej długości jest oskrzydlona, jedynie w górnej części skrzydełka są przerywane. Pokrywają ją delikatne włoski, które sprawiają jakby roślina była osnuta pajęczyną. Rosną na niej liście o nieregularnym kształcie. Zdarza się, że są niepodzielone, jednak u niektórych osobników występuję pierzasto wcinane. Różnią się również brzegami, ponieważ można zaobserwować liście o falistych, słabo lub silnie kolczastych krawędziach. Spodnia strona blaszki może być naga, a niekiedy szaro kutnerowata. Na szczycie łodygi rozwijają się kwiaty zebrane w koszyczki, które tworzą luźne wiechy. Koszyczki złożone są z purpurowych, gęsto ułożonych kwiatów rurkowatych. Po przekwitnięciu roślina zawiązuje owoce w postaci niełupek wyposażonych w pierzasty puch kielichowy.

Gleba:

gliniasta

Forma życiowa:

bylina, roślina zrosłopłatkowa

Roślina lecznicza:

nie

Roślina trująca:

nie

Roślina chroniona:

nie

Występowanie:

przydroża, pola, ogrody, brzegi rowów

Okres kwitnienia:

od lipca do października

Wysokość:

od 50 do 150 cm

Właściwości:

brak danych

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki