Burak Rywal - uniwersalna odmiana o podłużnym kształcie korzeni

Burak ćwikłowy Rywal to uniwersalna odmiana buraka ćwikłowego o rzadko spotykanym, podłużnym kształcie korzeni. Jej miąższ jest bardzo smaczny, ma słodki posmak, często więc jest spożywany bezpośrednio lub wykorzystywany do produkcji domowych przetworów.

Opis

Odmiana buraka ćwikłowego Rywal charakteryzuje się niezwykłą plennością. Jest to odmiana wczesna, która wyróżnia się cylindrycznym, wydłużonym kształtem korzeni. Ich powierzchnia jest gładka, bez zmian i zadrapań, ma cienką, delikatną skórkę.

Dobrze wybarwiony na bordowo miąższ w jednolitym kolorze nie wykazuje tendencji do tworzenia pierścieni. Pojedynczy dojrzały korzeń osiąga wagę od 160 do 200 gramów.

Zastosowanie

Zastosowanie buraka ćwikłowego Rywal jest bardzo szerokie. Jest to uniwersalna odmiana, która nadaje się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i do przetworzenia. Szczególnie poleca się korzenie Rywala na soki i ćwikłę.

Odmiana wyróżnia się niezwykle wysoką zawartością cukrów – około 12% suchej masy. Ma stosunkowo niską zawartość betaniny – mniej więcej 90mg w 100 gramach suchej masy. Dobrze zabezpieczone korzenie mogą z powodzeniem być przechowywane i potrafią przetrwać zimę nie tracąc koloru ani twardości.

JAK DUŻO WIESZ O BURAKACH ĆWIKŁOWYCH? SPRAWDŹ SIĘ! [QUIZ]

[1/10] Jaką nazwę nosi mieszanka startego buraka z chrzanem?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki