Cukinia Nimba - popularna odmiana o delikatnym smaku

Ta odmiana cukinii tworzy średniej wielkości owoce, których bladożółty, kruchy miąższ ma niezwykły, delikatny smak. Roślina jest bardzo popularna i często pojawia się w ogródkach i uprawach w celach handlowych i przemysłowych, mimo tego, że ma duże wymagania glebowe.

Opis

Cukinia Nimba to odmiana dyni zwyczajnej, która charakteryzuje się krzaczastym pokrojem. Rośliny zazwyczaj są bardzo rozkrzewione, mają dużą liczbę pędów bocznych i liści o zielonej, jednolitej barwie.

Jest to odmiana bardzo plenna, tworząca duży plon o wysokiej jakości – plon owoców młodych, zbieranych gdy osiągną około 15 centymetrów wynosi 40 ton na hektar, owoców dużych, większych niż 35 centymetrów długości oscyluje w okolicy 100 ton z hektara.

Owoce mają maczugowaty kształt, są pokryte grubą, jasnozieloną skórką z seledynowymi cętkami i ciemniejszymi, zielonymi smugami. Owoce dorastają do długości 40 centymetrów, są raczej cienkie – przeciętnie ich średnica wynosi około 10 centymetrów. Pojedyncza cukinia może ważyć od 2 do 3 kilogramów.

Zastosowanie

Cukinia Nimba wyróżnia się smacznym, białokremowym i bardzo kruchym miąższem. Z tego względu cieszy się popularnością wśród ogrodników i smakoszy.

Świetnie smakuje na ciepło, jako podstawa dań wegetariańskich lub dodatek do dań mięsnych. Niestety, raczej nie sprawdza się w uprawach amatorskich, gdyż ma duże wymagania uprawne i glebowe.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki