Cukinia Astra Polka - smaczna i odporna na choroby odmiana

Cukinia Astra Polka to odmiana cukinii, którą warto wprowadzić do swojego ogrodu. Jest bardzo smaczna i zawiera dużo witaminy C, co więcej nie ma dużych wymagań uprawowych, więc poleca się ją nawet niedoświadczonym ogrodnikom. Wykazuje również dużą odporność na choroby typowe dla roślin dyniowatych, dlatego nie potrzebuje dodatkowej ochrony chemicznej.

Opis

Odmianę cukinii Astra Polka najłatwiej jest rozpoznać po średniej wielkości liściach z charakterystycznymi, srebrzystymi plamami. Rośliny mają tendencję do rozrastania się i tworzenia gęstych krzaczków. Owoce mają maczugowaty kształt i wyróżniają się ciemnym kolorem skórki.

Do konsumpcji nadają się cukinie długości od 18 do 22 centymetrów. Mają kruchy, jędrny miąższ o jasnej, kremowej barwie. Jest to odmiana bardzo plenna – z jednego hektara można uzyskać nawet 100t dobrej jakości owoców.

Pierwsze nadające się do zjedzenia cukinie pojawiają się już w końcu czerwca, ostatni zbiór wypada najczęściej w okolicach pierwszych przymrozków.

Zastosowanie

Cukinia Astra Polka cieszy się uznaniem konsumentów głównie ze względu na swój smak. Najlepsze do bezpośredniej konsumpcji są owoce młode – mają bardzo dużo witaminy C, około 45 mg na 100 g świeżej masy i delikatny smak. Odmiana nadaje się nie tylko do uprawy przemysłowej, ale również bardzo dobrze sprawdzi się w ogródkach amatorskich.

Owoce genetycznie nie kumulują metali ciężkich i azotanów, może więc być bez szkody dla zdrowia uprawiana w pobliżu dróg. Nie potrzebuje też ochrony chemicznej przed mączniakiem rzekomym, ponieważ jest odporna na wszystkie występujące w Polsce rodzaje tego grzyba.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki