Melon Model – plenna odmiana amatorska odporna na mróz

Melon Model Melon Model

Melony rzadko uprawia się w Polsce, głównie ze względu na ich egzotyczne pochodzenie i duże zapotrzebowanie na ciepło. Nie jest to jednak niemożliwe – melon Model, który nie wykazuje dużej wrażliwości na niskie temperatury z powodzeniem możne znaleźć się w uprawie amatorskiej.

Opis

Odmiana melona Model charakteryzuje się dużą plennością. Jej rośliny mają średnią siłę wzrostu, stosunkowo szybko od wysiania pojawiają się na nich owoce o spłaszczonym, okrągłym kształcie.

Dojrzałe osiągają wagę od 0,5 do 0,8 kilograma i mają grubą skórkę o żółtozielonym kolorze. Niedojrzałe owoce są bardziej zielone.

Skórka jest najczęściej chropowata, można na niej dostrzec wyraźne, ale płytkie bruzdy. Miąższ melona Model ma jasny, zielony kolor, jest bardzo soczysty, ma słodki smak i intensywny, przyjemny zapach.

Zastosowanie

Jak każda odmiana melona, Model do rozwoju potrzebuje wyższych temperatur. Z tego względu w kwietniu wysiewamy nasiona do pojemników albo doniczek, a na stałe miejsce w gruncie lub pod osłonami wysadzamy dopiero w drugiej połowie maja.

Jest to roślina, która szczególnie nadaje się na poplon. Stanowisko powinno być nasłonecznione, gleba musi być przepuszczalna i szybko nagrzewająca się.

Owoce melona Model nadają się przede wszystkim do spożycia na surowo, jako deser lub słodki dodatek do wytrawnych dań. Nadaje się również do przetworów – najlepiej sprawdza się w kompotach, sorbetach i zupach.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki