Cukinia Atena Polka - polska odmiana o żółtopomarańczowym kolorze skórki

Cukinia Cukinia

Cukinia Atena Polka to pierwsza mieszańcowa odmiana cukinii, która powstała w Polsce. Wyróżnia się przede wszystkim żywym, żółtopomarańczowym kolorem, świetnie więc nadaje się do dekoracji dań i tworzenia kolorowych mieszanych kompozycji z innymi cukiniami.

Opis

Atena Polka wyróżnia się dużą plennością młodych owoców. Ma tendencję do tworzenia krzaczastych roślin o gęstych, zielonych liściach. Plonuje dość wcześnie i dzięki częściowej partenokarpii zawiązuje owoce i dojrzewa aż do pierwszych przymrozków.

Owoce mają dojrzałość konsumpcyjną już od 20 centymetrów długości i maczugowaty kształt. Cechą charakterystyczną odmiany Polki jest jej żółta lub żółtawo-pomarańczowa barwa.

Zastosowanie

Młode owoce cukinii Atena Polka są bardzo smaczne i mają dużo wartości odżywczych, głównie witaminy C. Doskonale nadają się do spożycia bezpośredniego, ale świetnie się także konserwują. Ze względu na swoją niecodzienną barwę, odmiana Atena Polka komponuje się z innymi kolorami cukinii, tworząc bardzo estetycznie wyglądające dania.

Ze względu na swój wysoki plon i wczesność dojrzewania, nadają się do uprawy przemysłowej, ale równie dobrze można je wyhodować w przydomowym ogródku. Są bardzo odporne na choroby typowe dla roślin dyniowatych, szczególnie na mączniaka rzekomego.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki