Cukinia Soraya - łatwa w uprawie i popularna odmiana o małych wymaganiach

Cukinia Soraya jest jedną z najbardziej popularnych odmian dyni zwyczajnej, czyli cukinii. Hodowcy cenią ją sobie głównie dlatego, że bardzo szybko wiąże owoce, nawet jeśli temperatury nie są zbyt wysokie.  

Opis

Cechą charakterystyczną, wyróżniającą cukinię Soraya spośród innych odmian, są na pewno niewielkie, słabo rozkrzewione rośliny o ciemnozielonej barwie pędów i liści. W odpowiednich warunkach daje bardzo duży plon – zbiór owoców mniejszych (do 15 centymetrów) wynosi około 10-20 ton z hektara, większych (powyżej 35 centymetrów) nawet do 90 ton.

Cukinie są dość duże – dorastają do długości nawet 50 centymetrów, tworząc równe, kształtne walce o przeciętnej średnicy od 10 do 14 centymetrów. Waga jednego owocu może wahać się w przedziale od 3 do 4 kilogramów. Skórka niedojrzałych owoców jest jasnozielona, z widocznymi seledynowymi cętkami i ciemnymi smugami, dojrzałe robią się jednolicie ciemnozielone lub czarne.

Zastosowanie

Soraya wyróżnia się smacznym miąższem o białym zabarwieniu, niezwykle soczystym i bardzo kruchym. Nadaje się do uprawy w naszym klimacie, nie ma bowiem dużych wymagań glebowych ani temperaturowych – wiąże owoce nawet w niskich temperaturach.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki