Seler Edward – jedna z najpopularniejszych i najbardziej wartościowych odmian

Odmiana selera Edward ma stosunkowo dużo wartości odżywczych, szczególnie soli mineralnych. Potrawy z jego dodatkiem powinny szczególnie często pojawiać się na osób zmagające się z miażdżycą lub artretyzmem.

Opis

To jedna z najbardziej popularnych odmian selera korzeniowego. Seler Edward charakteryzuje się zgrubieniami średniej wielkości. Korzenie są kuliste lub lekko spłaszczone, niezwykle kształtne i dość równo dojrzewające.

Większa część zgrubień z jednego plonu ma podobny rozmiar. Biały miąższ jest bardzo smaczny, poznaczony niewielkimi ciemniejszymi plamkami w kolorze rdzy. Ukryty jest pod dość grubą skórką o piaskowym, beżowym kolorze. Nie wykazuje tendencji do parcenia.

Zastosowanie

Warto zaprosić odmianę selera Edward do swojego ogródka. Jest to bardzo odporna na septoriozę odmiana, która nie ma dużych wymagań glebowych ani uprawowych.

Jest przeznaczona do spożycia bezpośredniego, ale równie dobrze nadaje się do przetworzenia. Z powodzeniem można przechowywać odpowiednio zabezpieczone zgrubienia korzeniowe przez dłuższy czas, nawet w niskich temperaturach.

Na tle innych odmian selera, Edward wyróżnia się zwiększoną zawartością soli mineralnych. Ma właściwości zapobiegające miażdżycy. Jest polecany szczególnie dla osób cierpiących na artretyzm.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki