Seler Albin – popularna odmiana towarowa o długim okresie przechowywania

Odmiana selera Albin polecana jest szczególnie dla tych, którzy chcą się cieszyć smakiem świeżego selera przez całą zimę – po jesiennym zbiorze można z powodzeniem go przechować nawet przez dłuższy czas. Aż do wiosny nie traci swojego koloru, smaku i, co najważniejsze, wartości odżywczych.

Opis

To bardzo wczesna odmiana, która nadaje się do uprawy z przeznaczeniem na zbiór jesienny. Wyróżnia się dużą plennością i dobrą strukturą dość równego plonu. Większość zgrubień z jednej partii ma bardzo zbliżony rozmiar i kształt.

Są bardzo kształtne – kuliste, bez spłaszczeń i zniekształceń. Pod chropowatą, jasnobeżową lub piaskową skórką znajduje się biały miąższ bez przebarwień i rdzawych nalotów. Jest bardzo smaczny i jędrny, nie wytwarza pustych przestrzeni i nie wykazuje skłonności do parcenia.

Zastosowanie

To jedna z najbardziej polecanych odmian do uprawy towarowej. O jej popularności decyduje fakt, że bardzo dobrze się przechowuje. Z powodzeniem wytrzymuje nawet niskie temperatury, oczywiście odpowiednio zabezpieczona.

Po dłuższym czasie zachowuje smak, jędrność i kolor miąższu, w trakcie przechowywania nie traci swoich wartości odżywczych. Poleca się późne wysadzanie rozsad selera Albin na stałe miejsce i przeznaczenie go do zbioru jesiennego.

Jest to odmiana, która znajduje szereg zastosowań – można spożywać ją na surowo, dobrze sprawdza się także do produkcji przetworów.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki