Aster gawędka

Aster gawędka Aster gawędka

Poniżej prezentujemy opis i ciekawostki na temat rośliny: Aster gawędka . Z opisu dowiesz się wszystkiego na temat występowania, uprawy, właściwości i pielęgnacji prezentowanej rośliny.

Nazwa łacińska:

Aster amellus

Rodzina:

astrowate – Asteraceae (Compositae)

Kolor kwiatu:

fioletowy

Liście:

eliptyczne

Forma kwiatu:

kwiaty złożone

Charakterystyka:

roślina ma wzniesioną łodygę, silnie rozkrzewioną w górnej części. Na szczytach rozgałęzień znajdują się pojedyncze kwiatostany, pozbawione szypułek. Kwiatostan przybiera formę koszyczka. Żółte kwiaty rurkowate są skupione w jego centrum i tworzą charakterystyczny, okrągły środek, którego brzegi porastają długie, fioletowe kwiaty języczkowe. Koszyczki astra gawędki są zebrane w luźne wiechy. Liście dolne mają charakterystyczne ząbkowanie, górne z kolei są całobrzegie i wydłużone. Spodnia część liści, tak samo jak łodyga, jest szorstko owłosiona.

Gleba:

wapienna, kamienista, bogata w składniki pokarmowe

Forma życiowa:

bylina, roślina zrosłopłatkowa

Roślina lecznicza:

nie

Roślina trująca:

nie

Roślina chroniona:

ścisła ochrona

Występowanie:

suche lasy i murawy, zarośla, skały, nasłonecznione wzgórza

Okres kwitnienia:

od sierpnia do września

Wysokość:

od 30 do 50 cm

Właściwości:

aster gawędka jest chętnie uprawiany w przydomowych ogródkach, ponieważ nie ma wysokich wymagań w zakresie pielęgnacji i wykazuje całkowitą odporność na mróz. Jego kwiaty wydzielają ponadto przyjemny zapach.

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki