Siarczan miedzi pięciowodny techniczny 25 kg

Porównaj

261.00 zł

  • Miejscowość:Brzeg Dolny
  • Kategoria:Archiwum, Pozostałe
  • Telefon:50541**** (pokaż cały)
  • Nazwa użytkownika:Cezary
  • Dodano: 24-09-19
  • Do końca: 09-10-19
6P69GQ - kod rabatowy 3%
Zapraszamy na: distripark.com
Wysyłka pobraniowa 25 zł.

Siarczan miedzi pięciowodny techniczny 25 kg – Nieorganiczna sól kwasu siarkowego i miedzi zwana również pentahydratem siarczanu miedzi (II) - CuSO4x5H2O - dawniej nazywana witriolem miedzi lub kamieniem sinym. Krystaliczna silnie higroskopijna substancja o charakterystycznej niebieskiej barwie i drobnych kryształach. Wielkością kryształy przypominają kryształy cukru. Siarczan miedzi jest silnie toksyczny dla organizmów wodnych. Po przedostaniu się do środowiska naturalnego nie podlega biodegradacji i nie jest usuwany w sposób naturalny. Kumuluje się w wodach powierzchniowych i gruntowych wywołując długotrwałe zmiany w zanieczyszczonych akwenach.
Bezwodny siarczan miedzi jest substancją biała silnie higroskopijną. Dopiero po uwodnieniu nabiera charakterystycznej niebieskiej barwy. Ze stanu pentahydratu można przywrócić go do bezwodnika ogrzewając najpierw do temperatury 102 stopni Celsjusza, w której to temperaturze przechodzi on w wyniku silnie endotermicznej przemiany w trihydrat i następnie po dostarczeniu kolejnej porcji ciepła i podgrzaniu do temperatury 197 stopni Celsjusza kolejna przemiana sprawia iż otrzymujemy bezwodny siarczan miedzi (II). Z uwagi na wysoką toksyczność i właściwości grzybobójcze siarczan miedzi jest powszechnie stosowany w formie roztworu wodnego jako fungicyt w procesie konserwacji drewna. Wykorzystuję się go w procesie miedziowania elektrolitycznego w tak zwanych kąpielach kwaśnych oraz do elektrolitycznego wytwarzania anod miedzianych. Siarczan miedzi znajduje również zastosowanie w weterynarii. Szczególnie chętnie stosowany do zwalczania grzybic i zgnilizny kopyt u koniowatych i innych kopytnych. Ze względu na wysoką toksyczność siarczanu miedzi dla organizmów wodnych należy zachować szczególną ostrożność w czasie transportu i stosowania by nie doprowadzić do niekontrolowanego uwolnienia do środowiska naturalnego. Siarczan miedzi nie podlega biodegradacji i po jednorazowym wprowadzeniu do zbiornika wodnego nie jest z niego usuwany w sposób naturalny powodując długotrwałe skutki skarżenia toksycznego.

6P69GQ - kod rabatowy 3%
Zapraszamy na:
distripark.com

Promowane ogłoszenia

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki