Trufla biała - Tuber magnatum, Micelium, Grzybnia

Porównaj

19.00 zł

  • Miejscowość:Warszawa
  • Kategoria:Archiwum, Pozostałe
  • Telefon:+4879646**** (pokaż cały)
  • Nazwa użytkownika:MushroomSeedsPl
  • Dodano: 19-10-18
  • Do końca: 25-10-18
Nowość  

Od niedawna na polskim rynku Firma Mushroom Seeds (УкрМицелий)!  

O firmie  

Mushroom Seeds - polskie przedstawicielstwo oficjalnego ukraińskiego producenta “УкрМицелий” wysokiej jakości grzybni, firmy z unikalną naukową przeszłością. To przedsiębiorstwo wiąże swoje pochodzenie z mikologicznym laboratorium przy Instytucie Botaniki UAN.   Od rozpadu ZSSR aż do dzisiaj trwa proces doskonalenia hodowli grzybów. Wszystko to co pomogło nam nie tylko przetrwać w burzliwych czasach, ale również przekształcić się w spółkę, która osiąga sukcesy na rynku.   Od listopada 2005 roku Mushroom Seeds sprzedaje w hurcie i w detalu materiał siewny grzybów własnej produkcji w szerokim asortymencie. Naszymi klientami są duże rolnictwa zajmujące się hodowlą grzybów i zwykli grzybiarze-amatorzy, uprawiający grzyby na własnych podwórkach. Agregat uprawno-siewny grzybni jest dostarczany na terenie całego kraju, a także za granicę.   Gwarantujemy jakość naszej grzybni. Przechodzi ona przez fazę dokładnej weryfikacji, każda nowa partia grzybni jest testowana przez naszych specjalistów, ponieważ chcemy żeby nasi klienci zbierali obfite plony i pozostali z nami przez długie lata.   Na stanie mamy wszystkie rodzaje grzybni! Jeśli w sklepie nie ma grzybni która ciebie interesuje, skontaktuj się z nami.  

Jesteś z nami — zawsze z grzybami!  

Cena grzybni na rynku w Polsce za 10 gram wynosi około 29 zł. Za to nasza firma oferuje konkurencyjną cenę 19 zł za 10 gram! Jesteśmy producentem i sprzedajemy bez pośredników. Sprzedajemy grzybnie w 100 g opakowaniach, jest to minimalna ilość która pozwala na dobre plony. Warto zaznaczyć że 10 gramowe opakowanie zawiera tak mało grzybni że prawdobodobieństwo wyrośnięcia grzybów jest równe 0. Wysyłamy nasz produkt od razu z laboratorium, który jest sprawdzany przez naszych specjalistów pod względem jakości i pakowany jest w odpowiednich warunkach.  

1 opakowanie = 100 g – 190 zł

Minimalna wartość zamówienia to 5 opakowań. Mogą to być różne grzybnie, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi ogłoszeniami.  Dostawa do 2 tygodni.

Opis  

Trufla biała, trufla piemoncki (łac. Tuber magnatum)   Trufla (od nim. Truffel, łac.Tuber) - typ workowce, rodzaj trufla, rodzina truflowate. Jest to gatunek grzyba jadalnego, uznanego za bardzo cenny przysmak. Posiada grzybowy smak z posmakiem prażonych nasion lub orzechów włoskich, z bardzo silnym charakterystycznym zapachem.   Ich kształt - okrągły lub bulwiasty, mięsisty. Wielkość od 3-8 cm, może być wielkości ziarna grochu do dużego ziemniaka, często nawet większe, masa czasami może osiągnąć 1 kg. Wszystkie owocniki mają aksamitną zewnętrzną warstwę, miejscami szorstką i pokrytą brodawkami, zwana perydium. W środku znajduje się warstwa zarodnikowa, która w przekroju ma charakterystyczny wzór marmuru z jasnymi i ciemnymi żyłkami. Miąższ ma intensywny zapach szczypiorku.   Grzybnia trufli białej i czarnozarodnikowej jest najcenniejsza spośród trufli.   Trufla biała (Tuber magnatum) tworzy symbiozę z brzozą, topolą, lipą, wierzbą, jarzębiną, głogiem.   Trufla czarnozarodnikowa (Tuber melanosporum) - z dębem, bukiem, grabem, leszczyną, orzechem włoskim. Od czasu do czasu trufle wchodzą w mikoryzę z drzewami iglastymi.   Grzybnia trufli białych i czarnozarodnikowych dostosowana jest również do tradycyjnych ogrodowych drzew i krzewów.  

Grzybnia grzybów leśnych jest w dwóch rodzajach:  

1. Grzybnia żywa, świeża, podstawowa w ziarnach w opakowaniu przezroczystym blister/zipper, wielkość 8х12х3cm i waga 120-150 g (w zależności od wilgotności powietrza; grzybnia zyskuje i traci wilgotność). Okres przechowywania to 6 miesięcy, w temperaturze +2 do +6°C lub 1 miesiąc w temperaturze +23°c, pamiętając żeby nie przechowywać jej na słońcu. Wytrzymuje przez 10-14 dni w wyższej temperaturze, jeśli opakowanie jest szczelnie zamknięte.  

2. Grzybnia biologicznie suszona podstawowa w ziarnach, 100g w opakowaniu przezroczystym blister/zipper, wielkość 8х12х3cm. Okres przechowywania - nieograniczony.    

UPRAWA TRUFLI 

Są sadzone w ogrodach, parkach, lasach, szkółkach, pod drzewami w każdym wieku, oraz razem z sadzonkami. 1 opakowanie grzybni przeznaczone jest do posadzenia pod 1 drzewo, powierzchni nie większej niż 3m2, lub wraz z jedną sadzonką (bezpośrednio na dno dołka). Uprawa trufli sprowadza się, w gruncie rzeczy, tylko do prawidłowego ich posadzenia i do dokładnego ustalenia miejsca uprawy. Sam proces wzrostu grzybów występuje na głębokości 25-40 cm pod ziemią i jest rozciągnięty w czasie od 3-ch do 5-ciu lat przed pojawieniem się pierwszego zbioru. Kolejne zbiory: wiosną od końca marca do początku maja, czasami w czerwcu; jesienią – od połowy września do końca listopada. Terminy sadzenia - przez cały rok. Grzybnie trzeba posadzić pod korzenie już rosnących drzew i krzewów. Wokół drzewa w promieniu jednego metra od pnia zrobić 5-6 wgłębień łopatą 25-40 cm. Na dnie tych dołków równomiernie rozsypać grzybnia między korzeniami. Następnie te zagłębienia ponownie nasypać ziemi, lekko ubić i w razie potrzeby podlać.   Można również sadzić trufli wraz z sadzonkami drzew. Grzybnie trufli rozsypać równomiernie na dnie dołka, przygotować sadzonki, kontynuować sadzenie roślin.   Znaki, które określają miejsce zbioru: 1) ziemia wyraźnie spulchniona i podniesiona; 2) silny intensywny zapach grzybów, przyciąga do tego miejsca wiele owadów; 3) zapach przyciąga psy i inne zwierzęta domowe (na przykład świnie oraz drób); 4) zapach jest tak charakterystyczny że nie da się go nie odczuć.   Grzyby wykopać delikatnie dłońmi lub za pomocą drobnych narzędzi ogrodniczych, zbierając wszystkie "bulwy". Następnie ponownie zasypać "miejsce wykopków". Grzybnia żyje tyle co drzewo.

Promowane ogłoszenia

Ogłoszenia

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Telefon: 790 025 265, 790 540 404

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki