Kalafior Pionier – jedna z najstarszych odmian handlowych kalafiora

Kalafior Pionier to jedna ze starszych odmian kalafiora, która jednak cieszy się niegasnącym powodzeniem. Jego smaczne, duże róże często pojawiają się na straganach i sklepowych półkach, jest to bowiem wartościowa odmiana handlowa, która raczej nie znajdzie zastosowania w uprawie amatorskiej.

Opis

Ta średnio wczesna odmiana charakteryzuje się bardzo dużymi liśćmi. Od posadzenia do gruntu rozsady do zbioru mija przeciętnie 50-60 dni. Roślina nie jest zbyt duża, ma liczne liście o owalnym, lub wydłużonym kształcie, ma półwzniesiony pokrój.

Zielone części rośliny bardzo dobrze ukrywają sporych rozmiarów różę, która może osiągnąć nawet około 1 kilograma wagi. Ma wypukły, prawie regularnie kulisty kształt. Jej pojedyncze kwiaty są niezwykle ściśle ułożone, mają prawie gładką lub drobnoziarnistą powierzchnię.

Zastosowanie

Kalafior Pionier jest wartościową odmianą handlową. Nie zdarzają się róże przerośnięte lub przebarwione. Plon ma dobrą strukturę i jest bardzo wyrównany, jego znacznie przeważająca część to plon handlowy.

Jest to odmiana, która wykazuje bardzo dużą tolerancję na złe warunki pogodowe, dlatego może być wykorzystywana do uprawy z przeznaczeniem na zbiór letni i jesienny. Znajduje zastosowanie w produkcji mrożonek, gdyż po zamrożeniu nie traci smaku ani właściwości odżywczych. Nadaje się także do spożycia bezpośredniego.

POZNAJ CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z KAPUSTĄ! [QUIZ]

[1/10] Ile ważyła największa kapusta na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki