Poziomka Supreme – wartościowa odmiana o bardzo smacznych, słodkich owocach

Uprawa poziomki Supreme daje dużo radości. Udaje się w zasadzie wszędzie i wszystkim, nawet miłośnikom ogrodnictwa o bardzo małym doświadczeniu. Ma małe wymagania i przy odrobinie pielęgnacji tworzy smaczne, pachnące i dość duże poziomki bogate w witaminy.

Opis

Poziomka Supreme wyróżnia się bardzo słodkimi w smaku owocami. Ich skórka ma czerwony, dość intensywny kolor i niewielkie orzeszki. Owoce pojawiają się bardzo szybko po wysianiu – zbiór przypada już na połowę maja i trwa aż do października.

Jest bardzo plenna i ma wyrównany plon o dobrzej strukturze. Odmiana tworzy bardzo duże, rozłożyste rośliny, charakteryzuje się szybkim wzrostem i tworzeniem długich rozłogów.

Zastosowanie

Duże owoce są niezwykle smaczne, najczęściej więc są spożywane na surowo, mogą również być wykorzystane do letnich deserów. Raczej nie nadaje się do przetwarzania ani mrożenia, źle znosi transport, ponieważ owoce są bardzo delikatne.

Poziomki Supreme obowiązkowo powinny znaleźć się w letnim jadłospisie każdej osoby, która zdrowo się odżywia – zawierają błonnik i sole mineralne a także niewielkie ilości prowitaminy A i witamin C, B1, B2 i B6.

Odmiana nadaje się do uprawy amatorskiej i świetnie udaje się także mało doświadczonym ogrodnikom – ma bardzo małe wymagania. Do rozwoju potrzebuje nasłonecznionego stanowiska. Lubi gleby o wysokim poziomie próchnicy i dobrze nawilżone o nieco kwaśnym odczynie. Można ją uprawiać przez cały okres wegetacyjny – siew jest możliwy od kwietnia do lipca.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki