Poziomka Baron Solemacher – wymagająca, ale popularna odmiana o smacznych owocach

Chociaż poziomka Baron Solemacher jest trudna w uprawie i kłopotliwa, bardzo często pojawia się w ogródkach amatorskich. Za szczególną troskę i starania ogrodników odwdzięcza się bardzo smacznymi owocami o intensywnym aromacie.

Opis

Najbardziej charakterystyczną częścią poziomki Baron Solemacher są jej owoce. Nieprzeciętnie duże, mają jajowaty lub sercowaty kształt. Odmiana wyróżnia się barwą skórki – od bardzo jasnożółtej, prawie białej do ciemnoczerwonej.

Jaśniejsze owoce mają zielonożółty miąższ, ciemniejsze różowy i bardziej aromatyczny. Na skórce pojawiają się jasnobrązowe orzeszki, które są lekko zagłębione w miąższ.

Jest to odmiana bardzo plenna, która wydaje równy, dobrej jakoś plon od pierwszych dni czerwca aż do końca października. Owoce pojawiają się na silnie rosnącej i mocno rozgałęzionej roślinie o małych, jasnozielonych liściach.         

Zastosowanie

Poziomka Baron Solemacher jest polecana przede wszystkim do uprawy amatorskiej. Jej uprawa nie należy jednak do najprostszych. Ma dość duże wymagania glebowe – do prawidłowego rozwoju potrzebuje wilgotnej, żyznej gleby zasobnej w składniki odżywcze.

Jest to też odmiana dość podatna na choroby, wymaga więc ochrony chemicznej. Jej wysiewanie lub sadzenie z rozsady jest możliwe dopiero, gdy mamy pewność, że nie pojawią się niskie temperatury – poziomka Baron Solemacher jest bardzo mało odporna na mróz. Bardzo delikatne owoce nadają się wyłącznie do spożycia bezpośredniego – źle znoszą transport i nie przechowują się za dobrze.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki