Poziomka Attila – jedna z najnowszych odmian poziomki o długich pędach

Poziomka Attila to jedna z najnowszych odmian poziomki. Przepięknie prezentuje się rosnąca w zawieszonej doniczce, tworzy długie, zwisające pędy na których w miarę dojrzewania zaczynają pojawiać się czerwone koraliki owoców.

Opis

Rośliny poziomki Attila charakteryzują się szybkim wzrostem. Tworzą bardzo długie rozłogi, które mogą osiągnąć nawet 1,5 metra długości. Jest to roślina, która najlepiej prezentuje się wisząca – wtedy rozłogi zwisają dając niezwykły efekt estetyczny.

Od wschodów do dojrzewania owoców mija najczęściej około 3-4 miesiące, ale po tym czasie cała roślina – nie tylko jej mateczna część, ale także rozłogi, pokrywa się dużymi, intensywnie czerwonymi owocami.

Poziomka Attila owocuje nieprzerwanie aż do pojawienia się jesiennych przymrozków. Jej owoce są smaczne, mają jajowaty kształt i bardzo wyrazisty zapach.

Zastosowanie

Ze względu na swój nietypowy pokrój, poziomka Attila jest bardzo atrakcyjną odmianą. Przepięknie się prezentuje posadzona w skrzynkach balkonowych czy donicach zawieszonych na minimalną wysokość 1,5 metra.

Jej uprawa nie jest trudna – potrzebuje żyznego i dość przepuszczalnego, dobrze nawilgoconego podłoża. Nasiona powinno się wysiewać w marcu lub kwietniu w celu stworzenia rozsady, na stałe stanowisko należy wsadzić roślinę później, w fazie od 4 do 6 liści, jeżeli temperatura powietrza jest już większa – optymalne warunki to 20-25 stopni Celcjusza.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki