Rabarbar Lider – jedna z najwcześniejszych odmian rabarbaru

Rabarbar Lider Uprawa rabarabru

Lider to odmiana rabarbaru, którą warto gościć w naszym ogrodzie. Jest bogaty w składniki odżywcze i witaminy. Jego uprawa nie przysparza kłopotów, a przy odrobinie pielęgnacji daje bardzo wysoki plon smacznych, długich łodyg.

Opis

Rabarbar Lider to jedna z najwcześniejszych odmian rabarbaru. Jest dość popularny, zarówno w ogródkach amatorskich, jak i w uprawie na większą skalę. Swoją popularność zawdzięcza niezwykłemu smakowi i plenności.

Jego ogonki liściowe są niezwykle mięsiste i stosunkowo długie. Ich miąższ jest różowobiały, ogonki mają bardzo intensywnie wybarwioną na czerwono skórkę. Jest to odmiana bardzo wytrzymała na mróz, z powodzeniem zimuje w gruncie nawet przy bardzo niskich temperaturach.

Zastosowanie

Zastanawiając się, jaką odmianę rabarbaru wybrać do swojego ogrodu, warto wziąć pod uwagę rabarbar Lider. Jest to odmiana o niezwykle wysokiej zawartości składników mineralnych i wartości odżywczych.

Zawiera szczególnie dużą dawkę witaminy C i A oraz łatwo przyswajalny fosfor, potas i magnez. Jego łodygi zawierają kwas jabłkowy i szczawiowy, przez co rabarbar Lider wyróżnia się mocno kwaskowatym smakiem. Nadaje się szczególnie do przetworów, na soki i kompoty.

Uprawę rabarbaru Lider najlepiej jest zacząć od przygotowania rozsad. Chociaż roślina dobrze znosi niskie temperatury, nie nadaje się do wysiewania bezpośrednio do gruntu. Rozsady wysadza się do ziemi dopiero w sierpniu, tak aby zdążyły ukorzenić się dobrze przed zimą, lub wiosną kolejnego roku. Mając na względzie szybki rozrost odmiany i jej plenność, polecana dla rabarbaru Lider rozstawa to 100x100 cm.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki