Poziomka Yellow Wonder – oryginalna deserowa odmiana o żółtych owocach

Poziomka Yellow Wonder Poziomka Yellow Wonder

To niezwykle oryginalna odmiana poziomki, przeznaczona do uprawy amatorskiej w gruncie. Jak sama nazwa na to wskazuje, owoce poziomki Yellow Wonder mają żywą, żółtą barwę.

Opis

Yellow Wonder to deserowa odmiana poziomki, która charakteryzuje się bardzo smacznym miąższem. Odmiana tworzy duże, stożkowate w kształcie owoce, które mają żółtą skórkę – w zależności od warunków uprawy i nasłonecznienia stanowiska mogą ich barwa może się wahać od jasnokremowego do nawet żółtopomarańczowego.

Miąższ jest jasny, ma bardzo wyrazisty aromat, smakiem przypomina trochę leśną poziomkę. Yellow Wonder jest niezwykle plenna, wydaje plon o dobrej strukturze przez cały czas dojrzewania od początku czerwca do późnej jesieni

Owoce są średniej wielkości (osiągają od 2 do 3 gram wagi) i pojawiają się stopniowo na silnych, wzniesionych roślinach o bardzo zwartym pokroju.

Zastosowanie

Szczególnie polecana do spożycia bezpośredniego poziomka Yellow Wonder z powodzeniem może być przeznaczona na mrożonki. Jest to odmiana przeznaczona do uprawy amatorskiej, nie nadaje się do rozmnażania przez rozłogi, powinno się ją wysiewać z nasion gdy robi się ciepło i przymrozki prawdopodobnie nie powrócą.

Jest to mało wymagająca odmiana, która równo plonuje zarówno na stanowisku słonecznym, jak i półcienistym, potrzebuje lekkiej, przepuszczalnej gleby i sporego nawilżenia.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki