Porzeczka Titania – jedna z najpopularniejszych odmian czarnej porzeczki

Porzeczka Titania Porzeczka Titania

Titania to jedna z najpopularniejszych odmian czarnej porzeczki. Nie ma wielu wymagań i świetnie sprawdza się zarówno w uprawie przeznaczonej na handel, jak i sadach amatorskich.

Opis

Porzeczka Titania wyróżnia się bardzo silnym wzrostem. Tworzy wzniesione krzewy, które mogą osiągnąć nawet 2 metry wysokości, z wiekiem przybierają bardziej kulisty kształt. Późno zaczyna kwitnąć, dzięki czemu kwiaty chronione są przed przymrozkami.

Charakteryzuje się bardzo stabilnym, dużym plonem. Owoce zaczynają dojrzewać bardzo równomiernie, są raczej dużej lub średniej wielkości– przeciętna waga jednego owocu waha się od 0,8 do 1,2 gramy.

Zastosowanie

Niestety, smak porzeczki Titania nie należy do najłagodniejszych, jednak warto je jeść – zawierają bardzo dużo witaminy C. Odmiana znajduje zastosowanie szczególnie w kuchni, świetnie nadaje się do przetworów – poleca się ją szczególnie na soki i dżemy. Z powodzeniem można ją także mrozić.

Jej pokrój pozwala na zbiór za pomocą kombajnu i z tego względu szczególnie nadaje się do uprawy na dużą skalę z przeznaczeniem na handel. Nie wymaga dużo uwagi, może więc być z powodzeniem uprawiana w przydomowych ogródkach i sadach, nawet przez mało doświadczonych ogrodników.

Jest bardzo wytrzymała na niskie temperatury i niezwykle odporna na amerykańskiego mączniaka agrestu. Niestety często bywa ofiarą opadziny liści porzeczek i rdzy wejmutkowo-porzeczkowej.

PORZECZKA – JEDEN OWOC W WIELU KOLORACH. SPRAWDŹ, CO WIESZ O KAŻDEJ Z ODMIAN! [QUIZ]

[1/14] Od czego pochodzi polska nazwa „porzeczka”?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki