Indie otworzą się na polskie mleko

Jako ważny dzień dla polskiego przemysłu mleczarskiego zapamiętamy 12 czerwca 2015 r. W miniony piątek Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że władze Indii przyjęły weterynaryjne świadectwo zdrowia dla polskiego mleka i produktów mlecznych. Decyzję ogłoszono podczas posiedzenia Polsko-Indyjskiej Wspólnej Grupy Roboczej ds. Przetwórstwa Rolno-Spożywczego i Rolnictwa.

Otwarcie indyjskich granic dla polskiego mleka stanowi sukces połączonych sił MRiRW i Głównego Inspektoratu Weterynarii. W efekcie polscy producenci mleka i jego przetworów zyskali dostęp do rozległego rynku w jednym z najgęściej zaludnionych krajów świata. Jest to wyjątkowa szansa dla rozwoju polskiego sektora rolno-spożywczego. Poszukiwanie nowych rynków zbytu przyczynia się też do wzrostu wartości polskiego eksportu pomimo rosyjskiego embarga.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki