Szpinak Matador – jedna z najpopularniejszych odmian amatorskich o smacznych liściach

Szpinak Matador Szpinak Matador

Jedna z najpopularniejszych odmian szpinaku, Matador, jest bardzo uniwersalna. Nadaje się do uprawy amatorskiej i tworzy rozrośnięte, gęste rośliny o smacznych, wartościowych odżywczo liściach.

Opis

Szpinak Matador to jedna z najbardziej uniwersalnych odmian szpinaku. Charakteryzuje się dużymi liśćmi o owalnym kształcie, nieco wydłużonymi. Ich powierzchnia może być lekko karbowana, bardzo wyraźnie widać na nich bieg nerwów.

Mają ciemnozielony kolor i dość długie ogonki. Jest to odmiana bardzo wytrzymała na zimno i niezwykle plenna. Liście są niezwykle smaczne, bardziej delikatne niż typowe.

Zastosowanie

Szpinak Matador swoją popularność zawdzięcza liściom o ponadprzeciętnych walorach smakowych. Jego uprawa nie należy do najprostszych – w okresie wzrostu wymaga zwiększonego nawadniania. Dodatkowo wykazuje niewielką tendencję do wybijania w kwiatostan.

Po pojawieniu się kwiatów należy natychmiast zebrać liście, w przeciwnym wypadku zgorzknieją, zrobią się niesmaczne i nie będą nadawały się do spożycia. Ta niezwykle plenna odmiana wyróżnia się dużym stopniem uniwersalności – można go spożywać bezpośrednio, na surowo bądź na ciepło, a także mrozić i przetwarzać.

Z powodzeniem można go siać zarówno na zbiór wiosenny, letni jak i jesienny. Szpinakowi Matador nie straszne zimno, poleca się więc wysiewanie bezpośrednio do gruntu.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki