Truskawka Tresca – popularna odmiana charakteryzująca się dużą plennością

Tresca to odmiana, którą można polecić wszystkim miłośnikom truskawek. Jej owoce są bardzo smaczne i ładnie wybarwione, wspaniale smakują na surowo a w przetworach zachowują swój ładny, intensywny kolor.

Opis

Odmiana truskawki Tresca jest bardzo popularna – zawdzięcza to głównie swoim dużym i bardzo smacznym owocom. Jest to odmiana nadająca się do uprawy w gruncie i w pojemnikach – tworzy niezbyt silnie rosnące rośliny o niewielkim pokroju i nielicznych rozłogach.

Jej owoce pojawiają się bardzo wcześnie – bo już około 4 miesięcy od wysiewu. Mają ciemnoczerwoną skórkę, są dość duże, o typowym dla truskawek, stożkowatym kształcie. Ich wybarwiony na czerwono miąższ jest bardzo soczysty i jędrny.

Odmiana charakteryzuje się bardzo dużą plennością, kwitnie i owocuje nawet po jesiennych obniżkach temperatur. Z jednej rośliny można uzyskać nawet około 100 owoców.

Zastosowanie

Nie ulega wątpliwości, że truskawka jest ulubionym owocem sezonowym. O jej popularności decyduje nie tylko smak, ale również wszechstronność zastosowań.

Jeżeli zależy nam na tym, żeby truskawka przepięknie się prezentowała jako element dekoracyjny dań, wspaniale smakowała na surowo i nadawała się na kompoty i dżemy, truskawka Tresca jest najlepszym wyborem.

To bardzo uniwersalna odmiana, którą poleca się do uprawy amatorskiej. Nie ma dużych wymagań glebowych i jest bardzo odporna na choroby. Jest też mało podatna na niską temperaturę, więc może być sadzona do gruntu wiosną.

TRUSKAWKOWY ZAWRÓT GŁOWY! CIEKAWOSTKI, KTÓRYCH NAJPEWNIEJ NIE ZNAŁEŚ [QUIZ]

[1/14] Czy to prawda, że truskawka powstała poprzez skrzyżowanie się dwóch odmian poziomek?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki