Szczypiorek Medium Leaf – plenna odmiana o wyrównanym szczypiorze

Szczypiorek Medium Leaf to odmiana niezwykle plenna. Jego szczypior zawsze wybija w sposób wyrównany, tym samym czasie, co ułatwia zaplanowanie skoncentrowanego zbioru. Poza tym liście wytwarzane przez tę odmianę są mocno aromatyczne i idealnie nadają się na susz.

Opis

Medium Leaf można uprawiać zarówno w gruncie, jak i w sposób przyspieszony pod osłonami. Szczypior o intensywnie zielonym kolorze wyrasta na średnią wysokość. Składa się z długich, choć niezbyt grubych liści, które zbijają się w mocne i zwarte kępki. Co najważniejsze, są one niezwykle aromatyczne i smaczne, dzięki czemu przypadną do gustu każdemu. Po ususzeniu szczypior będzie stanowił wyśmienity dodatek do wielu dań.

Warto również wspomnieć o tym, że Medium Leaf wykazuje skłonność do tworzenia rozłogów, co jest cechą prawdziwie pożądaną w uprawie szczypiorku. Bardzo istotne w przypadku tej rośliny jest także to, że szczypior z poszczególnych okazów wybija i przyrasta niemal równocześnie, co ułatwia zarówno pielęgnację roślin, jak i zbiór plonów.

Uprawa

Ponieważ szczypiorek jest rośliną wieloletnią i nie ma wysokich wymagań termicznych, może zimować w gruncie bez przykrycia. Medium Leaf nie wykazuje dużych potrzeb również jeśli chodzi o dostęp do światła, gdyż wyrośnie nawet w częściowo zacienionym miejscu. Nasiona należy wysiać na rozsadniku, w skrzynkach bądź na paletach pod osłonami w okresie od marca do kwietnia. Do gruntu z kolei szczypiorek wysadzamy w maju, zachowując rozstawę 30 × 20 cm, przy czym w jednym punkcie powinno się znaleźć od pięciu do ośmiu roślin. Istnieje też możliwość wysiania nasion wprost do gruntu – wtedy z kolei umieszcza się je bezpośrednio na miejscu stałym jeszcze w kwietniu (rozstawa taka sama jak przy uprawie z rozsady).

Dagmara Deska

NIE PŁACZ NAD CEBULĄ – ZMIERZ SIĘ Z NIĄ! ODPOWIEDZ NA PYTANIA DOTYCZĄCE TEGO WARZYWA [QUIZ]

[1/13] Z botanicznego punktu widzenia jadalna część cebuli (tzw. piętka) to:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki