Szpinak Olbrzym Zimowy – odporna na mróz odmiana tworząca bardzo duże liście

Szpinak Olbrzym Zimowy Szpinak Olbrzym Zimowy

Sama nazwa szpinaku Olbrzym Zimowy wskazuje na jego dwie najważniejsze cechy – tworzy bardzo duże liście i jest odporny na niskie temperatury, nadaje się więc do wysiewu jesiennego. 

Opis

Szpinak Olbrzym Zimowy charakteryzuje się dużymi liśćmi o trójkątnym lub strzałkowatym kształcie. Mają jasny, zielony kolor i prawie gładką powierzchnię, z bardzo mało wyraźnym żyłkowaniem.

Jest to bardzo plenna odmiana o bardzo szybkim wzroście i stosunkowo krótko trwającym okresem od zasiania do zbiorów.              

Zastosowanie

Olbrzym Zimowy to odmiana szpinaku, która szczególnie nadaje się do uprawy przemysłowej. Jego pokrój pozwala na zbiór mechaniczny, co w takim przypadku jest szczególnie ważne. Jest bardzo smaczny, nadaje się więc zarówno do potraw na surowo, jak i może być obrabiany termicznie.

Nie straszna mu niska temperatura – może być wykorzystywany do przygotowywania mrożonek. Olbrzym Zimowy może być siany zarówno wiosną, jak i jesienią, ponieważ dobrze zimuje i jak tylko temperatura się podnosi bardzo szybko zaczyna rosnąć. Nie powinien wymarzać.

Odmiana jest warta polecenia, również z tego względu, że na tle innych szpinaków wyróżnia się podwyższoną zawartością witaminy C.

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki