Kapusta brukselska Dolores F1 – wyrównana odmiana odporna na suszę

Kapusta brukselska Dolores F1 to odmiana, która świetnie radzi sobie z suszą. Co więcej, znosi ją o wiele lepiej niż inne brukselki. Poza tym ceni się ją za możliwość zbioru mechanicznego.

Opis

Ponieważ od momentu wysiewu nasion do czasu zbiorów mija ok. 150 dni, odmianę tę uznaje się za średnio wczesną. Rośliny cechuje równomierność – zarówno we wzroście, jak i w kształtowaniu się główek. Wiąże się to z faktem, że mimo iż brukselka rośnie dynamicznie i szybko wytwarza liście, to finalnie wszystkie pędy boczne zakończone pąkami szczytowymi pokrywają łodygę równo i gęsto. Co do samych główek, to mają one ciemnozielony kolor i podobny kulisty kształt. Charakteryzują się zwięzłą strukturą oraz wyrównanym rozwojem.

Wymagania

Odmiana ta dobrze znosi nawet spore chłody – okazuje się, że na co dzień wytrzymuje temperaturę ok. -10°C. Jeśli zaś chodzi o optymalne warunki termiczne, to panują one przy 12°C. Co do gleby, warto pamiętać, że jej pH nie może być niższe niż 6. Ciekawe jest także to, że kapusta brukselska Dolores F1 nie potrzebuje dużo wody, dlatego też świetnie znosi suszę, a i gleba, na której rośnie, nie musi być szczególnie żyzna.

Uprawa

Norma wysiewu obowiązująca dla prezentowanej odmiany wynosi ok. 0,5 kg/ha, a warto wiedzieć, że w 1 g znajduje się mniej więcej od 350 do 400 sztuk nasion. Co do terminu rozpoczęcia uprawy, należy ustalić go na początek kwietnia. Następnie, w połowie maja, trzeba wysadzić rozsadę do gruntu w rozstawie 50 × 50 cm. W odpowiednich warunkach brukselka Dolores F1 będzie gotowa do zbioru w połowie września.

Dagmara Deska

POZNAJ CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z KAPUSTĄ! [QUIZ]

[1/10] Ile ważyła największa kapusta na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki