Ogórek Kronos Skierniewicki F1 – odmiana idealna do uprawy ekologicznej

Ogórek Kronos Skierniewicki F1 to odmiana mieszańcowa, szczególnie polecana do uprawy ekologicznej i integrowanej. Wytwarzane przez nią ogórki są smaczne i – co ważne – pozbawione goryczki. Poza tym, decydując się na jej uprawę, możemy się spodziewać regularnego plonu.

Opis

Przedstawiciele prezentowanej odmiany  charakteryzują się silnym wzrostem. Atrakcyjnie uformowane ogórki, wytwarzane przez Kronosa Skierniewickiego F1, przyjmują kształt cylindryczny, a stosunek ich długości do szerokości wynosi 2,7 do 1. Warto zaznaczyć, że owoce ubarwiają się na intensywny odcień ciemnej zieleni, a brodawki na ich skórkach są niewielkie i praktycznie płaskie.

Wymagania

Ponieważ odmiana ta ma spore wymagania zarówno klimatyczne, jak i glebowe, warto przestrzegać zaleceń dotyczących jej uprawy, zwłaszcza gdy liczymy na obfite zbiory:

  1. Wymagania klimatyczne – Kronos Skierniewicki F1 potrzebuje przede wszystkim ciepła. Okazuje się, że temperatura optymalna do  prawidłowego wzrostu roślin wynosi aż 20–25°C. Poza tym podczas uprawy trzeba zwracać uwagę na wilgotność podłoża (ok. 80–85%) oraz powietrza (ok. 85–90%).
  2. Wymagania glebowe – gleba, na którą będziemy przenosić rozsadę, powinna mieć odczyn wahający się w granicach od 6,8 do 7 pH. Oprócz tego musi zawierać dużo próchnicy, nie powinna natomiast być świeżo wapnowana. Pamiętajmy też, że podłoże nie może się zaskorupiać.

Właściwości

Odmiana ta należy do dosyć wczesnych. Struktura jej plonu jest raczej dobra, a owoce nadają się zarówno do konserwowania, jak i do kwaszenia (tym bardziej, że są pozbawione goryczy, tak charakterystycznej dla ogórków polowych). Najważniejszymi zaletami Kronosa Skierniewickiego F1 są jednak jego stabilność w wytwarzaniu okazałych plonów oraz wysoka tolerancja na mączniaka rzekomego. Ważne również, że odmiana ta charakteryzuje się stosunkowo dobrą odpornością na niskie temperatury.

Dagmara Deska

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki