Ogórek Szeryf F1 – wczesna odmiana polecana do konserwowania i kiszenia

Ogórek Szeryf F1 jest jedną z nowości na krajowym rynku odmian. Jego  owoce cechują się bardzo wysoką jakością, dzięki czemu duża część zbioru może zostać przeznaczona na handel. Dzięki wysokiej odporności tej odmiany jej uprawa nie powinna sprawiać problemów, zatem pomyśleć nad jej rozpoczęciem powinien każdy, kto szuka ogórków dobrych na przetwory.

Opis

Opisywaną roślinę zaliczamy do odmian mieszańcowych, dojrzewających dosyć wcześnie. Rozwija się ona silnie i wytwarza liczne kwiaty żeńskie. Jej owoce są bardzo atrakcyjne – mają regularny cylindryczny kształt, a ich długość ponad trzykrotnie przewyższa średnicę. Poza tym pokrywająca je skórka cechuje się intensywnym, ciemnozielonym kolorem, przeplatanym niekiedy jasnymi smugami, które rozciągają się co najwyżej na 1/3 długości ogórka. Warto też wspomnieć, że powierzchnia owocu delikatnie się błyszczy i pokryta jest nielicznymi, bardzo małymi brodawkami.

Stanowisko w zmianowaniu

Ogórków nie można uprawiać na tym samym podłożu częściej niż co 3 lata. Należy również unikać przedplonu w postaci innych roślin dyniowatych. Zaleca się za to uprawę Szeryfa F1 po zbożach, warzywach kapustnych czy motylkowatych (bób, groch, fasola). Warto wiedzieć, że same ogórki będą bardzo dobrym przedplonem dla większości warzyw i roślin rolniczych, ponieważ zostawią glebę pozbawioną chwastów i dobrze nawiezioną, co wynika z faktu, że same mają wysokie wymagania i trzeba o nie szczególnie dbać.

Właściwości

Opisywana odmiana jest przede wszystkim wysoce odporna na choroby zagrażające ogórkom uprawianym w gruncie. Cechuje się między innymi bardzo wysoką tolerancją na mączniaka rzekomego. Oprócz tego po Szeryfie F1 możemy się spodziewać regularnych i dużych zbiorów. Co więcej, spora część plonu pojawia się niezwykle wcześnie. Trzeba też pamiętać, że odmiana ta jest rekomendowana dla przemysłu przetwórczego, a zwłaszcza dla jego gałęzi, zajmującej  się konserwowaniem ogórków. Z kolei gdy owoce osiągną odpowiednie rozmiary, można je także kwasić.

Dagmara Deska

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki