Ogórek Telegraph Improved – sałatkowa odmiana o bardzo długich owocach

Ogórek Telegraph Improved to odmiana typu sałatkowego o rekordowo długich owocach. Można ją uprawiać zarówno pod osłonami, jak i w gruncie, a pozyskane z niej plony, niezależnie od przyjętej metody, zawsze będą tak samo smaczne.

Opis

Owoce Telegraph Improved dojrzewają umiarkowanie wcześnie. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest ponadprzeciętna długość – okazuje się, że osiągają średnio ok. 50 cm. Soczysty i orzeźwiający miąższ otacza skórka w kolorze ciemnej zieleni, która nie dosyć, że okazuje się zupełnie gładka, to jeszcze ma silny połysk. Co więcej, jest na tyle delikatna i pozbawiona goryczy, że nie trzeba jej zdejmować – ani przed zjedzeniem ogórków na surowo, ani przed ich zamrożeniem.

Właściwości

Prezentowana odmiana plonuje w zadowalający sposób i w miarę równomiernie. Niestety, wywodzące się z niej rośliny wymagają regularnych przeglądów, ponieważ są mało tolerancyjne na mączniaka rzekomego. Na ich korzyść przemawia jednak to, że można je uprawiać zarówno pod osłonami, jak i w polu.

Uprawa

Jeśli zdecydujemy się na uprawę ogórka Telegraph Improved w gruncie, to jego nasiona powinniśmy wysiać w maju, gdy ustaną przymrozki, natomiast w przypadku uprawy pod osłonami można ten zabieg przyspieszyć i przeprowadzić go już w kwietniu. Nasiona wysiewamy albo pojedynczo co ok. 15 cm, albo punktowo. W tym drugim przypadku w jednym gnieździe umieszczamy 2-3 nasiona. Przerwa między rzędami powinna być nie mniejsza niż 1 m. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji na jednym metrze kwadratowym znajdzie się od 3 do 5 roślin. Na zbiór przygotujmy się z kolei w okresie od połowy lipca do końca września. Przeprowadza się go etapowo, co 2-3 dni.

Dagmara Deska

OCEŃ SWÓJ STAN WIEDZY NA TEMAT OGÓRKÓW! [QUIZ]

[1/10] Ogórki pochodzą z:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki