Papryka Sweet Chocolate – odmiana o oryginalnych brązowych owocach

Papryka Sweet Chocolate to nowa odmiana amatorska o oryginalnej brązowej barwie skórki, której zawdzięcza swoją nazwę. Co więcej, okazuje się, że czekoladowy kolor ma także miąższ owoców. Jeśli zatem marzy nam się papryka słodka nie tylko w smaku, powinniśmy zainteresować się uprawą tej odmiany.

Opis

Sweet Chocolate to odmiana, której owoce dojrzewają umiarkowanie wcześnie. Rośnie całkiem silnie, ale nie osiąga oszałamiających rozmiarów, toteż dobrze sprawdzi się na przykład w przydomowym ogródku – zwłaszcza, że zalicza się do odmian typowo amatorskich. Wydaje dorodne owoce o kształcie wydłużonego bloku, których masa kształtuje się w granicach od 140 do 160 g. Warto wspomnieć, że ich ścianki są raczej pękate, a przy tym mięsiste, gdyż średnio mają ok. 8 mm grubości. Najistotniejszą cechą owoców Sweet Chocolate pozostaje jednak nic innego, jak ich czekoladowobrązowy kolor, na który ubarwiają się zarówno skórka, jak i miąższ. Poza tym są one pyszne i słodkie – bez wątpienia powinny zatem zagościć na naszych stołach.

Uprawa

Odmiana ta przeznaczona jest do uprawy w gruncie lub pod nieogrzewanymi osłonami. Nasiona powinno się wysiać w marcu do skrzynek trzymanych w cieple. Najlepiej, gdy temperatura powietrza w okresie kiełkowania będzie wynosiła od 18 do 22°C, ponieważ wtedy rośliny wzejdą już nawet po 10 dniach. W momencie, w którym pojawią się na nich pierwsze pary liści, należy je przesadzić do doniczek o średnicy 7–8 cm. Do gruntu z kolei przenosimy rozsadę po ustaniu przymrozków, czyli w drugiej połowie maja. Pamiętajmy, że odstępy między poszczególnymi roślinami powinny wynosić po 50 cm z każdej strony.

Ciekawostka

Okazuje się, że odmianę tę łączy z czekoladą coś więcej niż tylko kolor – warto wiedzieć, że w 100 g świeżej masy papryki Sweet Chocolate znajdziemy aż 185 mg magnezu, który jest przecież (obok żelaza) jedną z ważniejszych substancji znajdujących się w gorzkiej czekoladzie.

Dagmara Deska

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki