Papryka Trapez – bardzo plenna i niezwykle smaczna odmiana towarowa

Papryka Trapez należy do odmian przeznaczonych przede wszystkim do uprawy towarowej, ponieważ rodzi bardzo dużo owoców wysokiej jakości. Ze względu na ciekawy smak zaleca się spożywać je na surowo.

Opis

Ta dosyć wczesna odmiana plonuje po ok. 70 dniach od posadzenia roślin na miejscu docelowym. Wykształcają one stosunkowo sztywne łodygi, które osiągają zazwyczaj 80 cm wysokości. Owoce są rozmieszczone na pędach w sposób zwisający. Mają dość duże rozmiary, ponieważ ważą średnio po 120 g; na dodatek tworzą pękate ścianki, osiągające nawet do 1 cm grubości. W kształcie przypominają faliste graniastosłupy. Ciekawe jest również to, że na etapie dojrzałości użytkowej są ciemnozielone, a dopiero gdy dojrzeją fizjologicznie, ich skórka zmienia barwę na mocno czerwoną. Należy też wspomnieć, że Trapez wydaje owoce prawdziwie smaczne – o miąższu soczystym i delikatnym.

Wymagania

Odmiana ta – podobnie jak inne papryki – należy do roślin ciepłolubnych i źle znoszących wiatr. Najlepiej zatem uprawiać ją pod osłonami, jednak gdy warunki pogodowe będą sprzyjające, można zastosować też uprawę polową. Trzeba pamiętać, że Trapez potrzebuje gleby, która szybko się nagrzewa i jest bogata w próchnicę. Poza tym jej odczyn powinien wynosić od 6,5 do 7 pH.

Właściwości

Prezentowana papryka należy do odmian niezwykle plennych. Okazuje się, że w uprawie pod osłonami z jednego metra kwadratowego można uzyskać do 8,5 kg zbioru – i mowa tu wyłącznie o plonie o wartości handlowej. Co więcej, warto wiedzieć, że Trapez jest w stanie zawiązać owoce nawet w obniżonej temperaturze i przy niedoborze światła. Najlepiej spożywać je bezpośrednio po zbiorze, ponieważ cechują się wspaniałym smakiem.

Dagmara Deska

PAPRYKA, JAKIEJ NIE ZNAŁEŚ! DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ [QUIZ]

[1/12] Który kraj najbardziej przyczynił się do popularyzacji papryki w Europie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki