Melon Junior F1 – bardzo plenna i wczesna odmiana o słodkich owocach

Melon Junior F1 to jedna z polskich odmian mieszańcowych. Odznacza się zachęcającym słodkim smakiem oraz odpornością na mączniaka rzekomego. Poza tym zachwyca plennością.

Opis

Odmianę tę zalicza się do grupy dojrzewających bardzo wcześnie. Charakteryzuje się umiarkowaną siłą wzrostu, ale jest przy tym całkiem bujna. Rodzi owalne owoce dość dużych rozmiarów, ważące średnio od 0,8 do 1 kg. Ich miąższ, prawdziwie gruby, wybarwia się na pomarańczowo. Nieco inny kolor ma z kolei skórka, która jest wręcz słonecznie żółta i pokryta szarą, delikatną, siateczką. Najważniejsze jednak, że owoce melona Junior F1 są bardzo soczyste i słodkie, dzięki czemu zasmakują każdemu.

Właściwości

Jedną z najważniejszych cech tej odmiany stanowi fakt, że nie poddaje się ona mączniakowi rzekomemu. Poza tym jej owoce zawsze dojrzewają równomiernie, dzięki czemu zbiór plonu jest ułatwiony. To ważne o tyle, że Junior F1 owocuje bardzo obficie, więc jego zbiór w uprawie na skalę towarową wymaga dużego nakładu pracy. Oprócz tego okazuje się, że rośliny świetnie sprawdzają się zarówno w odkrytym gruncie, jak i pod osłonami (latem, gdy pełnią funkcję poplonu).

Wskazówki dotyczące uprawy:

  • do doniczek o średnicy ok. 10 cm należy wysiać 2-3nasiona – uprawę najlepiej rozpocząć w drugiej połowie kwietnia;
  • przesadzenie roślin do gruntu lub pod folię powinno nastąpić z kolei w połowie maja, przy czym należy zachować między nimi rozstawę wynoszącą 80 × 50 cm. Warto też pamiętać, że podłoże pod uprawę melona musi być bogate w próchnicę i łatwo się nagrzewać;
  • zbiorów możemy się spodziewać w okresie od połowy lipca do końca września.

Dagmara Deska

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki