Pomidor Malinowy Retro - popularna odmiana o smacznych, niepękających owocach

Pomidor Malinowy Retro ma dwie niewątpliwe zalety, a mianowicie: jest niezawodny i plenny, a przy tym zradzane przez niego owoce są praktycznie pozbawione skłonności do pękania. Dodatkowo konsumenci uznają je za prawdziwie smaczne i doceniają ich mocno różowy miąższ. Najczęściej zaleca się uprawę amatorską.

Opis

Odmiana ta jest zaliczana do tych wysokich, ale o stałym i silnym typie wzrostu. Jej pokrój postrzega się raczej jako luźny. Ma ona również bardzo charakterystyczne ziemniaczane liście. Pojedyncze grona wyrastają z kolei do umiarkowanej długości. Ciekawe są same owoce, które zazwyczaj formują się na kształt kuli, ale często stają się też sercowate. Są przy tym dosyć pokaźne – jeden owoc będzie ważył 140–160 g. Pomidory te nie będą miały zielonej piętki i ożebrowania, co jest ciekawe jak na odmianę malinową. Jeśli zaś chodzi o to nawiązanie, to Malinowy Retro będzie miał oczywiście pięknie różową skórkę i tak samo ubarwiony miąższ. Po przekrojeniu pomidora ujrzymy dosyć duży rdzeń i sporo regularnie rozmieszczonych komór nasiennych.

Uprawa

Malinowego Retro uprawia się albo w polu przy palikach, albo w wysokim i nieogrzewanym tunelu. Nasiona najlepiej wysiać w okresie mniej więcej od połowy marca do góra początku kwietnia. Do gruntu rozsadę przesadza się w pierwszej dekadzie maja. Polecana rozstawa: 40 cm × 60 cm.

Zbiór

Roślina ta owocuje wcześnie, tzn. po 65–70 dniach od sadzenia. Pomidory możemy zbierać do września. Z jednego okazu da się uzyskać od 6 do nawet 8 kg plonu.

Autor: Dagmara Deska

Bibliografia:

  1. Borowiak J., Pomidory w polu, Warszawa 2007, s. 53.
  2. Rumpel J., Uprawa pomidorów polowych, Kraków 2007, s. 36.
  3. Waniorek A., Waniorek L., Pomidory. Energia dla zdrowia, Warszawa 1999, s. 9.

INNA STRONA POMIDORA – ODKRYJ NIETYPOWE FAKTY NA JEGO TEMAT! [QUIZ]

[1/10] Ile ważył największy pomidor na świecie?

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki