Cebula Red Baron – wyjątkowo smaczna odmiana o czerwonych cebulach

Cebula Red Baron to jedna z najbardziej znanych odmian cebuli czerwonej. Ceni się ją za niezawodność w plonowaniu oraz za wspaniały smak wytwarzanych przez nią zgrubień, które w dodatku charakteryzują się ciekawym kształtem.

Opis

Red Baron należy do odmian dojrzewających umiarkowanie późno. Wytwarza średnio duże zgrubienia, które ważą najczęściej od 150 do 200 g. Mają interesujący kształt – są kuliste, jednak często bywają wyraźnie spłaszczone od góry. Konsumentom podoba się barwa ich łusek, które są fioletowopurpurowe, a ponadto cechują się dobrym przyleganiem. Okazują się też całkiem mocne. Miąższ cebul jest z kolei fioletowo-biały, chrupki i – przede wszystkim – łagodny w smaku. Swoimi walorami konsumpcyjnymi zachwyca na tyle, że coraz więcej producentów wykazuje zainteresowanie tą odmianą.

Uprawa

Za normę wysiewu w przypadku prezentowanej odmiany przyjmuje się od 750 do 900 tys. sztuk nasion na hektar. Uprawę rozpoczyna się wczesną wiosną. Podczas siewu pilnujemy, by odstęp między rzędami wynosił ok. 30 cm. Co ciekawe, odmianę tę można uprawiać również z dymki. Niezależnie od przyjętej metody, należy pamiętać, że Red Baron wymaga dość ciężkiego i wilgotnego podłoża, które będzie dodatkowo nawadniane podczas bezdeszczowej pogody. Poza tym jej uprawa często wiąże się z koniecznością stosowania chemicznej ochrony przed chorobami, ponieważ inaczej cebule mogą marnieć, szczególnie w trakcie przechowywania. Niemniej jednak Red Baron jest uznawana za cebulę bardzo plenną, wręcz niezawodną w plonowaniu.

Zastosowanie

Cebule tej odmiany kieruje się głównie na rynek warzyw świeżych, ponieważ konsumenci niezwykle chętnie użytkują je jako główny składnik sałatek, surówek oraz innych dań przyrządzanych na co dzień. Poza tym świetnie sprawdzają się w przemyśle przetwórczym – zachowują wysoką wartość spożywczą po ususzeniu, zamrożeniu czy zakonserwowaniu. Istnieje również możliwość długiego przechowania tych warzyw, nie zaleca się jedynie przekraczać okresu 5 miesięcy.

Dagmara Deska

NIE PŁACZ NAD CEBULĄ – ZMIERZ SIĘ Z NIĄ! ODPOWIEDZ NA PYTANIA DOTYCZĄCE TEGO WARZYWA [QUIZ]

[1/13] Z botanicznego punktu widzenia jadalna część cebuli (tzw. piętka) to:

Dodaj komentarz

Rynek Rolny to pierwszy profesjonalny branżowy portal rolniczy z giełdą rolną. Darmowe ogłoszenia rolnicze i aktualne ceny produktów rolnych. Sprzedawaj i Kupuj z nami!

Sulejkowska 56/58 lok 215
04-157 Warszawa, Polska

Email: kontakt [małpa] rynek-rolny.pl

Newsletter

Fundusze Europejskie – dla rozwoju innowacyjnej gospodarki